/Files/images/foto_kolektivu/photo_2024-01-12_09-08-40.jpg

Практичний психолог : Тюльченко Анна Вадимівна

/Files/images/psiholog/photo_2024-01-11_11-37-30.jpg


/Files/images/psiholog/311084755_478617310959157_465592872550645569_n.jpg

Біжи або помри : Як вберегти дитину від смертельної небезпечної гри.

Хочу звернути увагу батьків на те,що в країні набуває поширення новій вид психологічного тероризму через гру.

В соцмережах, ВК створюється багато нових груп, метою яких є заволодіння ще нерозвинутою, слабкою дитячою психікою . Смертельно небезпечна гра називається « Біжи або помри», яка закликає до того, щоб дитина перебігла дорогу якомога ближче до транспортного засобу, який рухається, а решта друзів, втягнута в цю гру , зафільмувала це на телефон.

Прийшла ця гра з Росії, в Україні про неї стало відомо влітку 2016 року –саме тоді в сітях почала з являтися відео з підлітками, які перебігають дорогу під час руху транспорту.

Тому наша спільна задача (батьків, вихователів, педагогів) провести роз` яснювальну роботу з дітьми- попередити їх про небезпеку та високу вірогідність трагічних наслідків. Првоохоронці радять водіям бути уважними при появі дітей на трасі та узбіччі, а ми радимо батькам –більше спілкуватися з дітьми, цікавитися їх контактами, особливо новими знайомствами, вивчати інтереси та перевіряти профілі в соцмережах.

Як повідомляє Департамент кіберполіції Національної поліції України, нелюди, які організували смертельно небезпечну розвагу, працюють наступним чином. Вони відкривають в соцмережах групи, в яких доводять дітей до самогубства.

Ось, наприклад, деякі з них : «Киты плывут вверх», «Разбуди мене в 4.20», «f57», «f58», «Тихий дім», «Рина», «Няпока», «Море китів», «50 днів до мого…», а також використання хедштегів: «дім китів», «море китів», «млечный путь», «150звезд», «хочу в игру», «беги или умри» та записи на своїй «стіні» цифр, починаючи від 50 . Кіберполція вже виявила одну з таких групп – «https://vk.com/blueskitea». В неї входили 209 користувачів з Украини.

Як дітей втягують і що робити для уникнення біди

Для того, щоб вступити в такі групи, дитині потрібно подати заявку для вступу в неї і написати певний текст у себе на сторінці. Якщо адміністрація групи затвердить кандидатуру, то буде проведено невелике психологічне вивчення особистості і її готовності до самогубства через спілкування в чаті. Надалі адміністратор групи схиляє дитини до виконання завдань (квестів), причому практично всі завдання передбачають нанесення дитині власноруч каліцтв або заподіяння болю. Всі ці «квести» в обов'язковому порядку знімаються на відео. Коли адміністратор групи впевнений в тому, що дитина готова до самогубства, створюється аудіо з музикою, в якому підліток виступає в головній ролі. У ролику обумовлюються всі його проблеми, які він озвучив «провіднику». Єдиний вихід з усіх проблем, який озвучується в цьому «творі», - вчинити самогубство. Перед цим дитина слухає аудіозапис і робить останній крок. Момент смерті фіксується іншими учасниками групи на камеру в режимі online, а відеозаписи надалі поширюються в мережі Інтернет або в Darknet.

Щоб допомогти уникнути біди -

Батькам ряд важливих порад:

- Потрібно приділяти більше уваги психологічному стану дитини;

- Слід перевіряти шкірні покриви дитини на наявність пошкоджень. У разі їх виявлення - з'ясовувати обставини, при яких вони з'явилися. Особливу увагу звертати на пошкодження різного роду в формі кита;

- Важливо перевіряти облікові записи (аккаунти) дитини в соціальних мережах і групи, в які входить аккаунт. Перевіряти вміст спілкування в приватних чатах;

- Звертати увагу на коло спілкування дитини;

- Намагатися зайняти вільний час дитини спортивними або культурними секціями;

- Обов'язково контролювати, які фото- і відеофайли знаходяться в гаджетах дитини;

- Встановлювати функцію «батьківський контроль» на всіх гаджетах дитини.

Батькам майбутніх першокласників

До 1 вересня, здавалося б, ще далеко. Але багато батьків уже зараз починають готувати своє чадо до вступу в перший клас. Батькі впевнені, що чим більше знань у дитини, тим краще. У той же час фахівці попереджають: для дитини важлива не стільки ерудованість, скільки здоров’я і психологічний настрій на навчання – дітям часто набридає «гризти граніт науки» через втому і високі вимоги.

Як же краще підійти до питання підготовки дітей до школи, і які нюанси психології малечі потрібно при цьому враховувати?

  • Поясніть малюкові чим школа відрізняється від дитячого садочка, до якого він звик. Розкажіть і про те, що буде цікаво в школі, відкриватимуться нові можливості для пізнання світу, і про те, з якими труднощами може зіштовхнутися дитина. Таким чином Ви уникните тривожності, що іноді виникає у маленьких учнів під час зустрічі з новими обставинами.
  • Сприяйте формуванню добрих взаємин вашої дитини з однолітками, бо якщо їх нема, виникає відчуття напруги і хвилювання, що призводить до появи відчуття тривоги, агресивності, незадоволення, а у дитини може сформуватися негативне ставлення до дітей, до школи.
  • Навчіть дитину ділитися своїми проблемами. Обговорюйте з нею конфліктні ситуації, що виникли з однолітками і дорослими. Щиро цікавтеся її думкою, тільки так ви зможете сформувати в неї правильну життєву позицію.
  • Частіше хваліть вашу дитину. На скарги про те, що щось не виходить, відповідайте: «Вийде обов’язково, тільки потрібно ще раз спробувати». Формуйте високий рівень домагань. І самі вірте, що ваша дитина може все, потрібно тільки допомогти. Хваліть словом, усмішкою, ласкою й ніжністю.
  • Допомагайте дитині розвивати дрібну моторику м’язів руки‚ аби їй було легше опановувати письмо. Для цього необхідно багато вирізати‚ малювати, зафарбовувати, будувати, складати невеликі за розміром деталі‚ зображення тощо.
  • Зверніть увагу, що у кожній дитини свій темперамент, свої потреби, інтереси, симпатії та антипатії. Поважайте її неповторність, дайте можливість бути собою, розвиватись власною траекторією.

Пам’ятайте, шановні батьки!

Важливим завданням у період підготовки дитини до школи має стати виховання у майбутніх школярів почуття відповідальності, самостійності, організованості, готовності трудитися; формування правильних моральних засад, що передбачає виховання товариськості, готовність поділитися, поступитися, прийти на допомогу іншим.

Сенс житття

Існує народна мудрість, яка говорить: «Кожна людина помирає, але не кожен живе по-справжньому». Напевно, і правда, важко описати істинний сенс того, що ж таке «жити». Крім того, ще й тому, що дуже мало хто з нас зможуть дати такий опис— адже не у всіх життя, що називається, «б'є ключем». Але серед таких, оптимістично налаштованих людей, кожному легше живеться. І справді, є сенс у тому, щоб з посмішкою відкривати очі вранці, навіть у тому випадку, якщо після вчорашнього важкого і складного дня нас мучило безсоння.

Є сенс в тому, щоб посміхатися тільки через те, що ми живі і маємо можливість насолоджуватися кожною миттю цього життя. Майже кожен з нас щодня працює над тим, що ми вважаємо сенсом свого життя. Ми прагнемо до професійного успіху, працюємо над створенням по-справжньому єдиної родини, докладаємо зусиль для того, щоб вести впорядкований і розмірений спосіб життя. А при цьому іноді до такого ступеня зациклюємося на цій жорсткій концентрації, що наше життя стає схожою на нудний фільм. Адже всі зусилля, щоб зробити її ідеальною, перетворюють нас в машини, що намагаються щось зробити у відповідності з планом, наполегливо переслідувати власні цілі. А при цьому ми часто повністю забуваємо про те, що іноді слід зупинитися і перевести дух. Для чого ця божевільна гонка? Ви бачили своє втомлене обличчя в дзеркалі вранці? Можна посперечатися, але кожен, напевно, стикався з подібним.

Для більшості з нас прагнення до сенсу життя полягає в прагненні до щастя. І чимала частина нашого щастя зовсім не відповідає тій картині, яку ми намалювали собі в наших умах.

Справжні цінності ми дуже часто упускаємо, а потім шкодуємо про них. Любов, дружба, душевний комфорт— адже саме це є абсолютним, хоча на перший погляд, можна прожити і без цього. Подібні речі знаходиться за межами слів і понять. Це приходить як несподіваний подарунок. Радість від зустрічі зі старим другом, світло ніжності, яким саме тобі сяють очі коханої людини, ніжність дитячого поцілунку «просто так», коли тебе люблять просто тому, що ти є … Можна сказати, що ми, люди, завжди шукаємо сенс в іншому місці.

Коли ми були дітьми, нам дуже хотілося стати дорослими і швидко вирости. А коли ми стикаємося з «дорослим» життям, розуміємо, що непогано б знову повернутися в дитинство. При пошуку сенсу в пошуку кращого майбутнього, ми забуваємо, що самі і без цього, можемо бути щасливі. Варто тільки захотіти. Потрібно навчитися помічати те прекрасне, що оточує нас. Користуйтеся цим! Насолоджуйтесь життям і приймайте всі її подарунки, які вона дає нам, і не шукайте в них сенс. Будда якось сказав, що смішно думати, що хтось інший може зробити нас щасливими … Ще є чудовий вираз, здається, у Фрейда: «Якщо людина починає цікавитися сенсом життя або його значенням, це означає, що вона хвора».

Як впоратися з осінньою депресією

Нерідко з приходом осені ми починаємо відчувати себе пригніченими, а сил і енергії вже не вистачає навіть на звичну щоденну роботу. В основі змін настрою може лежати осіння депресія, яка часто проявляється з настанням перших холодів.

«Біологічне підґрунтя осінньої хандри незаперечне: зі скороченням світлового дня організм перебудовується на новий лад, збільшується вироблення гормону мелатоніну, що і призводить до зниження настрою. Але свій внесок у депресії вносять також наш психологічний настрій і соціальне оточення. Тому підходити до подолання депресії можна і потрібно багатосторонньо, враховуючи всі складові поганого настрою».

1. Більше бувайте на сонці або в яскраво освітленому приміщенні. Так як на зниження настрою безпосередньо впливає гормон мелатонін, секреція якого збільшується в темний час доби, фототерапія (терапія світлом) допоможе зменшити його вироблення і помітно поліпшити емоційний стан.

2. Збільшуйте фізичні навантаження. М'язова робота сприяє виробленню ендогенних опіатів, викликають легкий ейфорійний стан. Якщо вам хочеться підняти собі настрій - активніше рухайтеся!

3. Даруйте тілесне задоволення собі та іншим. Грумінг - турбота про своє тіло і тілі інших - запускає вироблення ендорфінів, тобто гормонів, що підвищують настрій. Щоб порадувати себе, можна зробити масаж, обійнятися з близькою людиною, потанцювати або заплести волосся.

4. Нормалізуйте режим сну. Важливо дотримуватись тривалості сну 7-8 годин, бо не варто недосипати та й переспати. Дослідження показали, що перебувають у депресивному стані люди сплять на кілька годин більше здорових людей. Збільшується також частка швидкого сну - фази, в якій нас відвідують сновидіння. Така особливість може бути пояснена тим, що впали в смуток люди прагнуть сховатися у світі своїх фантазій від сірої реальності.

5. Правильно харчуйтеся. Мова не йде про поглинання шоколаду або будь-якого іншого продукту, що містить серотонін, який часто називають «гормоном щастя». Вживайте продукти, які містять вітаміни групи В.

Як налаштувати себе на позитив?

Як часто в нашому житті настають такі періоди, коли зовсім нічого не вдається зробити. Все валиться з рук, ми постійно відчуваємо втому і невдоволення; нас починають дратувати дріб'язкові проблеми. Ми ніде не може знайти задоволення і почуття радості.

Так що ж з нами відбувається? Справа в тому, що ви втратили свій позитивний настрій. А адже позитивний настрій це не просто гарний настрій, це насамперед наш ентузіазм і віра в те, що всі наші починання реалізуються. Без цього ми не можемо налаштуватися на роботу, тому думаємо, що не отримаємо від неї ніяких результатів.

І як же нам знайти такий бажаний позитивний настрій? Перш за все ви повинні перестати жаліти себе, плакатися на нестерпно важке життя. Самокопання і самобичування вам тут точно не помічники. Чим більше ми намагаємося розібратися у своїх переживаннях і причини того як ми дійшли до цього, тим тільки ще більше шкодимо собі. Адже в нашому минулому таїться стільки неприємних спогадів про наші помилки і поразки, і не варто зайвий раз турбувати їх.
Кожен день говорите собі, що ви гідні тільки самого кращого в цьому світі. Якщо ви беретеся за якусь справу, то завжди думайте про позитивне її завершення. Не потрібно вже заздалегідь налаштувати себе на поразку. Якщо ви налаштовані на позитивний результат, то він саме таким і буде.

Так само по можливості намагайтеся частіше посміхатися. Адже посмішка не тільки покращить вам настрій, але і допоможе налагодити контакт з оточуючими людьми. Давно відомо, що люди охочіше йдуть на контакт, якщо їх співрозмовник ввічливий та привітний. Посмішка допоможе відкрити вам двері там, де в звичайній ситуації вам довелося б докласти зусиль для цього.

Смійтеся. Сміх не тільки продовжує життя, але й так само може стати вашим помічником в боротьбі за позитивне мислення. Зробіть сміх частиною вашого дня. Якщо вам сумно, то прочитайте анекдот, веселу книгу або подивіться комедію. Почніть помічати щось цікаве і веселе в кожній ситуації. І скоро ви почнете помічати, що життя досить таки весела штука. Ставтеся до всього з гумором.

Живіть тут і зараз. Завжди цінуйте сьогоднішній день. Не живіть минулим адже, як говорить одна китайська мудрість: Минуле забуто, майбутнє закрито, а справжнє даровано! Ви живете тільки зараз, вас немає ні в минулому, ні в майбутньому. Так який же сенс думати про те, що вже сталось або ще не настало? Люди, які постійно думають про своє минуле або майбутнє - не живуть зараз. Вони залишилися десь там, їх немає з нами. Тому відкиньте всі ваші роздуми і живіть сьогодні! Те, що вже сталося - висічене в камені і скільки б ви не намагалися, вам не вдасться змінити своє минуле. А те, що станеться в майбутньому, ще не відомо.

Тому намагайтеся насолоджуватися тим, що є у вас зараз. Бути оптимістом дуже важливо для підтримки позитивного настрою. Завжди вірте в те, що у вас все неодмінно вийде. Ніколи не сумнівайтеся в ваших силах.

Як розпочати день з позитивом

Те, наскільки вдалим і легким буде день, багато в чому залежить від того, як його почати.Напевно, кожному відомий вираз "встати не з тієї ноги".Що ж робити, щоб кожен день починався "з тієї ноги":

1. Перше, що ви бачите, відкривши вранці очі, має піднімати вам настрій на весь день.Це може бути ваша улюблена картина, малюнок ваших близьких друзів, дрібничка, з якою вас пов'язують приємні спогади, акваріум, кімнатна квітка тощо.Чим більше речей у вашій кімнаті будуть радувати око, тим більше позитивних емоцій будуть підтримувати ваш позитивний заряд протягом дня.

2. Найчастіше настрій з ранку псується через брак часу.Коли ви чогось не встигаєте, все валиться з рук, здається, що весь світ налаштований проти вас.Якщо ж у вас у запасі достатньо часу, ви можете не поспішаючи збиратися, не боячись спізнитися.Щоб позбавити себе від зайвого головного болю, підготуйтеся заздалегідь.З вечора продумайте, що надіти, зберіть сніданок, почистіть взуття тощо.Намагайтеся зберігати всі речі на своїх місцях, тоді вам не знадобитися витрачати дорогоцінні хвилини на пошуки ключів, рукавичок і інших речей, які мають магічною здатністю зникати в самий невідповідний момент.

3. Прокинувшись, відразу ж запитаєте себе - що протягом сьогоднішнього дня підніме вам настрій.Відповідь має бути конкретною.Можливо, у вас запланована зустріч зі старим другом, або ви збираєтеся ввечері в кіно, або ви перший раз одягнете нову пару взуття. Чим більше приємних дрібниць ви знайдете у майбутньому дні, тим швидше вам захочеться встати з ліжка і почати його.

4. Створіть ранковий ритуал, заради якого вам хотілося б підвестися з ліжка.Це може бути невелика прогулянка, чашечка запашної кави або медитація.Експериментуйте і ви знайдете те, що допоможе вам прокидатися.

5. Прокинувшись зробіть кілька глибоких вдихів і різких коротких видихів.Це допоможе вам підбадьоритися і налаштуватися на новий день.

6. Музика володіє неймовірно заразливою енергетикою.Складіть свій ранковий топ улюблених пісень, який допоможе вам підбадьоритися і подарує відмінний настрій на весь день.

7. Пам'ятайте, що тільки ви самі можете керувати своїм настроєм.Прокинувшись, дайте собі установку - бути в хорошому настрої і радіти життю.Чим позитивніше будуть ваші ранкові думки, тим краще пройде ваш день.

/Files/images/psiholog/Рекомендації1 - 0004.jpg/Files/images/psiholog/Рекомендації1 - 0005.jpg/Files/images/psiholog/Рекомендації1 - 0006.jpg/Files/images/psiholog/Рекомендації1 - 0007.jpg/Files/images/psiholog/Рекомендації1 - 0008.jpg



Нормативно-правові документи, які регламентують діяльність психологічної служби

1.Конституція України.

2. Декларація прав людини.

3. Конвенція про права дитини.

4. Закон України «Про освіту».

5. Етичний кодекс психолога (прийнятого на І установчому з’їзді Товариства психологів України 20.12.1990 в м. Києві).

6. Положення про психологічну службу у системі освіти України (наказ МОНУ від 22.05.2018 № 509 (зареєстровано в Міністерстві юстиції України 31 липня 2018 року за №885/32337)).

7. Положення про психологічний кабінет дошкільних, загальноосвітніх та інших навчальних закладів системи середньої освіти, затвердженого наказом Міністерства освіти і науки України від 19.10.2001 №691.

8. Положення про експертизу психологічного і соціологічного інструментарію, що застосовується в навчальних закладах Міністерства освіти і науки України, затвердженого наказом Міністерства освіти і науки України від 20.01.2001 №330.

9. Наказ Міністерства освіти і науки України від 28.12.2006 №864 «Про планування діяльності та ведення документації соціальних педагогів, соціальних педагогів по роботі з дітьми-інвалідами системи Міністерства освіти і науки України».

10. Наказ Міністерства освіти і науки України від 08.08.2017 №1127 «Про затвердження Плану заходів Міністерства освіти і науки України щодо розвитку психологічної служби системи освіти України на період до 2020 року»

11. Лист Міністерства освіти і науки України від 27.08.2000 №1/9-352 «Про планування діяльності, ведення документації і звітності усіх ланок психологічної служби системи освіти України».

12. Лист Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України від 04.07.2012 №1/9-488 «Щодо організації та проведення «години психолога» у загальноосвітніх навчальних закладах».

13. Лист Міністерства освіти і науки України від 17.09.2015 №1/9-442 «Про оптимізацію діяльності працівників психологічної служби».14. Лист Міністерства освіти і науки України від 07.08.2018 № 1/9-487 «Про пріоритетні напрями роботи психологічної служби у системі освіти.».

Кiлькiсть переглядiв: 1141