• Ви знаходитесь тут:

  • головна
  • психологічна служба

Біжи або помри : як вберегти дитину від смертельної небезпечної гри.

Хочу звернути увагу батьків на те,що в країні набуває поширення новій вид психологічного тероризму через гру.

В соцмережах, ВК створюється багато нових груп, метою яких є заволодіння ще нерозвинутою, слабкою дитячою психікою . Смертельно небезпечна гра називається « Біжи або помри», яка закликає до того, щоб дитина перебігла дорогу якомога ближче до транспортного засобу, який рухається, а решта друзів, втягнута в цю гру , зафільмувала це на телефон.

Прийшла ця гра з Росії, в Україні про неї стало відомо влітку 2016 року –саме тоді в сітях почала з являтися відео з підлітками, які перебігають дорогу під час руху транспорту.

Тому наша спільна задача (батьків, вихователів, педагогів) провести роз` яснювальну роботу з дітьми- попередити їх про небезпеку та високу вірогідність трагічних наслідків. Првоохоронці радять водіям бути уважними при появі дітей на трасі та узбіччі, а ми радимо батькам –більше спілкуватися з дітьми, цікавитися їх контактами, особливо новими знайомствами, вивчати інтереси та перевіряти профілі в соцмережах.

Як повідомляє Департамент кіберполіції Національної поліції України, нелюди, які організували смертельно небезпечну розвагу, працюють наступним чином. Вони відкривають в соцмережах групи, в яких доводять дітей до самогубства.

Ось, наприклад, деякі з них : «Киты плывут вверх», «Разбуди мене в 4.20», «f57», «f58», «Тихий дім», «Рина», «Няпока», «Море китів», «50 днів до мого…», а також використання хедштегів: «дім китів», «море китів», «млечный путь», «150звезд», «хочу в игру», «беги или умри» та записи на своїй «стіні» цифр, починаючи від 50 . Кіберполція вже виявила одну з таких групп – «https://vk.com/blueskitea». В неї входили 209 користувачів з Украини.

Як дітей втягують і що робити для уникнення біди

Для того, щоб вступити в такі групи, дитині потрібно подати заявку для вступу в неї і написати певний текст у себе на сторінці. Якщо адміністрація групи затвердить кандидатуру, то буде проведено невелике психологічне вивчення особистості і її готовності до самогубства через спілкування в чаті. Надалі адміністратор групи схиляє дитини до виконання завдань (квестів), причому практично всі завдання передбачають нанесення дитині власноруч каліцтв або заподіяння болю. Всі ці «квести» в обов'язковому порядку знімаються на відео. Коли адміністратор групи впевнений в тому, що дитина готова до самогубства, створюється аудіо з музикою, в якому підліток виступає в головній ролі. У ролику обумовлюються всі його проблеми, які він озвучив «провіднику». Єдиний вихід з усіх проблем, який озвучується в цьому «творі», - вчинити самогубство. Перед цим дитина слухає аудіозапис і робить останній крок. Момент смерті фіксується іншими учасниками групи на камеру в режимі online, а відеозаписи надалі поширюються в мережі Інтернет або в Darknet.

Щоб допомогти уникнути біди -

Батькам ряд важливих порад:

- Потрібно приділяти більше уваги психологічному стану дитини;

- Слід перевіряти шкірні покриви дитини на наявність пошкоджень. У разі їх виявлення - з'ясовувати обставини, при яких вони з'явилися. Особливу увагу звертати на пошкодження різного роду в формі кита;

- Важливо перевіряти облікові записи (аккаунти) дитини в соціальних мережах і групи, в які входить аккаунт. Перевіряти вміст спілкування в приватних чатах;

- Звертати увагу на коло спілкування дитини;

- Намагатися зайняти вільний час дитини спортивними або культурними секціями;

- Обов'язково контролювати, які фото- і відеофайли знаходяться в гаджетах дитини;

- Встановлювати функцію «батьківський контроль» на всіх гаджетах дитини.

Батькам майбутніх першокласників

До 1 вересня, здавалося б, ще далеко. Але багато батьків уже зараз починають готувати своє чадо до вступу в перший клас. Батькі впевнені, що чим більше знань у дитини, тим краще. У той же час фахівці попереджають: для дитини важлива не стільки ерудованість, скільки здоров’я і психологічний настрій на навчання – дітям часто набридає «гризти граніт науки» через втому і високі вимоги.

Як же краще підійти до питання підготовки дітей до школи, і які нюанси психології малечі потрібно при цьому враховувати?

  • Поясніть малюкові чим школа відрізняється від дитячого садочка, до якого він звик. Розкажіть і про те, що буде цікаво в школі, відкриватимуться нові можливості для пізнання світу, і про те, з якими труднощами може зіштовхнутися дитина. Таким чином Ви уникните тривожності, що іноді виникає у маленьких учнів під час зустрічі з новими обставинами.
  • Сприяйте формуванню добрих взаємин вашої дитини з однолітками, бо якщо їх нема, виникає відчуття напруги і хвилювання, що призводить до появи відчуття тривоги, агресивності, незадоволення, а у дитини може сформуватися негативне ставлення до дітей, до школи.
  • Навчіть дитину ділитися своїми проблемами. Обговорюйте з нею конфліктні ситуації, що виникли з однолітками і дорослими. Щиро цікавтеся її думкою, тільки так ви зможете сформувати в неї правильну життєву позицію.
  • Частіше хваліть вашу дитину. На скарги про те, що щось не виходить, відповідайте: «Вийде обов’язково, тільки потрібно ще раз спробувати». Формуйте високий рівень домагань. І самі вірте, що ваша дитина може все, потрібно тільки допомогти. Хваліть словом, усмішкою, ласкою й ніжністю.
  • Допомагайте дитині розвивати дрібну моторику м’язів руки‚ аби їй було легше опановувати письмо. Для цього необхідно багато вирізати‚ малювати, зафарбовувати, будувати, складати невеликі за розміром деталі‚ зображення тощо.
  • Зверніть увагу, що у кожній дитини свій темперамент, свої потреби, інтереси, симпатії та антипатії. Поважайте її неповторність, дайте можливість бути собою, розвиватись власною траекторією.

Пам’ятайте, шановні батьки!

Важливим завданням у період підготовки дитини до школи має стати виховання у майбутніх школярів почуття відповідальності, самостійності, організованості, готовності трудитися; формування правильних моральних засад, що передбачає виховання товариськості, готовність поділитися, поступитися, прийти на допомогу іншим.

Кiлькiсть переглядiв: 4

Коментарi